Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 13-о място в основната надпревара за Гран При на Великобритания. Той направи невероятен старт и още в първата обиколка спечели девет позиции, след като потегли от 23-ото място.

Българинът се движеше много добре и спечели още няколко позиции, стигайки и до 11-ото място в 17-ата обиколка на състезанието. Непосредствено пред него беше Себастиан Монтоя, който имаше големи проблеми със своите гуми.

Точно тогава над трасето започна да вали и излезе кола за сигурност, след като Роберта Фариа катастрофира на завой №7. При рестарта в края на 20-та от 22 обиколки пистата вече беше доста мокра и за пилотите, които бяха със сликовете, беше по-скоро въпрос на оцеляване.

В тези сложни условия Никола загуби две позиции, една от Кайо Колет и една от Томи Смит, който беше единственият пилот, който спря в бокса и премина към гумите за мокро. В крайна сметка Българския лъв отново не успя да вземе точки, финиширайки 13-и.

Състезанието спечели Гьоте, който бе успял да мине пред Форнароли в 15-ата обиколка. Трети бе Марти.