Пилотът на Ферари Фелипе Маса изпревари претендентите за титлата и ще стартира първи в състезанието за Голямата награда на Бразилия, последен старт от световния шампионат във Формула 1. Бразилецът зарадва местните фенове с най-бърза обиколка за време 1:11.931 минути и така си осигури девети пол позишън в кариерата.

Лидерът във временното класиране Люис Хамилтън с МакЛарън остана на второ място в квалификацията на пистата „Интерлагос” с време 1:12,082 минути и по този начин извоюва по-добра изходна позиция за решаващото Гран При утре от двамата си конкуренти за трофея. Неговият съотборник – Фернандо Алонсо завърши едва четвърти, като преди него се нареди Кими Райконен с Ферари.

Финландският пилот на „черните кончета” спря хронометрите на 1:12,161 минути, а двукратният световен шампион Алонсо се забави с 0,195 от Райконен.

Шестицата се допълва от австралиеца Марк Уебър с Ред Бул и италианеца Ник Хайдфелд с БМВ.

Хамилтън е на върха в подреждането с четири точки пред испанския си съотборник и със седем пред третия Райконен. 22-годишният британец трябва да завърши първи или втори в утрешното състезание или Алонсо и Райконен да не завършат, за да триумфира с титлата и да стане най-младият световен шампион в историята на Формула 1.