Марк Уебър постави най-добро време в първата свободна тренировка от Формула 1 преди Гран При на Бразилия. Пилотът на Ред Бул завъртя обиколка за 1:13.811 минути на 4.309-километровата писта, а Дженсън Бътън се класира на второ място.

Себастиан Фетел, който спечели втора поредна титла във Формула 1 още в Япония, остава фаворит за квалификациите, въпреки че изостана на четвърто място в сутрешния сеанс. Фетел ще се опита да спечели рекорден 15-и полпозишън от началото на сезона, а след това и 12-ия си старт за сезона.

Състезанието за Гран При на Бразилия е последно в календара на Формула 1 за 2011 година. Неговият старт е насрочен за неделя, а квалификациите са в събота. По-късно днес е втората свободна тренировка.