Себастиан Фетел е новият стар световен шампион във Формула! С мощно "Да! Да! Да!" германецът посрещна поздравителното съобщение от бокса на Ред Бул, където инженерите го поздравиха за предсрочно спечелената 4-а поредна титла в Гран При на Индия.

26-годишният пилот спретна страхотно шоу за публиката след победния финиш, който направи оставащите три състезания до края на календара напълно протоколни. В същото време основният му преследвач Фернандо Алонсо дори не успя да завърши състезанието и не спечели нито една точка със своето Ферари. Испанецът имаше много проблеми в течение на състезанието, които започнаха буквално от първия завой, което го принуди да си пробива път от долната половина на колоната.

Втори на трасето в Ню Делхи завърши германецът Нико Розберг (Мерцедес), а трети остана Ромен Грожан (Лотус).

Успехът на Фетел също така гарантира четвъртата поредна титла на Ред Бул и при конструкторите, където австрийският тим събра 470 точки.

След вчерашната квалификация, която породи доста разговори относно стратегиите при избора на гуми, единствено Фетел позна, че те няма да имат голямо значение по време на 60-те обиколки. Неговият съотборник Марк Уебър и Фернандо Алонсо бяха решили да го контрират с по-твърдите медиум гуми още от старта. За лош късмет двамата се сблъскаха още при първия завой, а испанецът загуби част от предното си крило след контакт с Кими Райконен (Лотус) и трябваше рано да влезе в бокса.

Фетел пък направи чудесен старт и блокира настойчивата атака на Люис Хамилтън, а много скоро също премина на медуим смесите. Това изкара Уебър начело в продължение на доста обиколки, но щом далеч по-бързият германец се измъкна от трафика, преднината на австралиеца започна бързо да се топи.

Уебър опита да измъкне максимума със спиране в 28-ата обиколка и слагане на комплект меки гуми, но Фетел спря в 31-ата и продължи с медиум, а при следващото си спиране австралиецът се оказа на 13 секунди зад световния шампион и това уби интригата за първото място.

В крайна сметка Уебър отпадна от състезанието в 40-ата обиколка, а Грожан спечели за пореден път битката с напускащия си съотборник Кими Райконен, за да излезе трети.

Фелипе Маса отсрами Ферари с четвърто място, а Серхио Перес вкара поне единия от болидите на Макларън в зоната на точките със своята пета позиция. Хамилтън (Мерцедес), Райконен, Пол ди Реста, Адриан Сутил (Форс Индия) и бъдещият съотборник на Фетел Даниел Рикардо (Торо Росо) оформиха топ 10.