Лидерът в шампионата при пилотите Люис Хамилтън спечели квалификацията за място на пистата в Индианаполис, давайки по-добро време от съотборника си в МакЛарън-Мерцедес Фернандо Алонсо, който бе смятан за фаворит, след като беше спечелил и трите свободни тренировки.

Преди седмица в Канада Хамилтън отново бе първи на старта и успя да спечели първата си победа във Формула 1, благодарение на която се укрепи начело в класирането.

Британецът бе най-бърз с време 1:12.331 минути. Световният шампион остана втори на 169 стотни след Хамилтън.

От втора редица ще стартират двата болида на Ферари, управлявани от Фелипе Маса и Кими Райконен, които бяха с половин секунда по-бавни от победителя.

След тях тръгват Ник Хайдфелд с БМВ-Заубер и Хейки Ковалайнен с Рено.

Дебютантът в старт от Формула 1 Сегастиан Фетел с БМВ-Заубер остана седми, въпреки че бе втори след последната тренировка.

Останалите пилоти в десятката са Ярно Трули с Тойота, Марк Уебър с Ред Бул и Джанкарло Фисикела с Рено.