Световният шампион Люис Хамилтън МакЛарън-Мерцедес спечели състезанието от Формула 1 за Гран При на Сингапур.

24-годишният англичанин, който стартира от първа позиция, контролираше нощната надпревара през цялото време и заслужено взе 11-а победа в кариерата си.

На второ място завърши германецът Тимо Глок с Тойота, записвайки най-доброто си класиране във Формула 1. Трети остана Фернандо Алонсо, като по този начин за първи път през сезона пилот на Рено се качи на подиума.

Лидерът в генералното класиране Дженсън Бътън с Браун ГП завърши на пета позиция. Така той събра 84 точки и три кръга преди края на сезона има аванс от 15 точки пред съотборника си Рубенс Баричело от Бразилия, който остана шести днес.

На трето място в генералното класиране е Себастиан Фетел с Ред Бул с 59 точки. Германецът остана четвърти в надпреварата по улиците на Сингапур.