Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели полпозишън за първото състезание от календара на Формула 1 в Мелбърн, което ще се състои утре. От втора позиция ще тръгне съотборникът му Нико Розберг, а трети остана Фелипе Маса от Уилямс. Двамата пилоти на Ферари Себастиан Фетел и Кими Райконен завършиха на четвърта и пета позиция пред другия състезател на Уилямс Валтери Ботас.Последни на стартовата решетка утре ще се подредят пилотите на Макларън Дженсън Бътън и Кевин Магнусен. Състезанието може да наблюдавате пряко по Diema Sport, както и платформата Gong Play от 7 часа българско време.

Хамилтън направи най бързата си обиколка за 1:26.327 минути, докато съотборникът му остана на 0.594 секунди след него.

Отборът на Маруся, който пропусна тренировките, не се появи и в квалификацията, което означава, че тимът няма да вземе участие в първото състезание за сезона.

„Това е едно прекрасно начало на уикенда. Днес намерихме добър баланс и беше истинско забавление. Миналият сезон имахме труден старт, така че всички в тима се надяваме този път нещата да са по добре. Трябва да бъде свършена още много работа и очаквам интересна борба с Нико“, коментира след състезанието Хамилтън.