Младият германски пилот на Ред Бул Себастиан Фетел спечели днешната квалификация за Гран При на Европа и ще стартира от първата позиция в утрешното състезание на пистата във Валенсия.

Австралийският му съотборник Марк Уебър даде второ най-добро време и така двата болида на австрийския тим ще стартират за четвърти път от началото на сезона от първата редица на стартовата решетка.

Победителят от последните две състезания - Люис Хамилтън от тима на Макларън, даде трето най-добро време, а до него ще бъде двукратният световен шампион и фаворит на домакините Фернандо Алонсо с Ферари.

Марк Уебър беше завъртял най-бързата обиколка в последните секунди на третата фаза на квалификацията, но Фетел показа класа и спечели четвъртия си пол през сезона във Формула 1 с време 1:37.587 минути.

Фелипе Маса и Роберт Кубица оформиха третата редица на стартовата решетка, а десетката допълват Дженсън Бътън, Нико Хюлкенберг, Рубенс Барикело и Виталий Петров.

Гледай на живо старта от Формула 1 на пистата Монца в Италия с туристическа агенция "Галера" от 10 до 13 септември.