Германецът Себастиан Фетел даде най-добро време във втората свободна тренировка преди старта на Гран при на Каталуня от автомобилния шампионат Формула 1, който е в неделя. Фетел и австралийският му съотборник Марк Уебър узакониха превъзходството на отбора на Ред Бул в днешните две свободни тренировки.

Най-доброто време на Фетел днес беше 1 минута, 19.965 секунди, а след него с 1:20.175 се нареди Уебър.

Завърналият се във Формула 1 легендарен германец Михаел Шумахер шокира себе си и всички в каталунската столица, след като даде време, равно с това на Уебър, но се нареди 3-и в неофициалното класиране днес.

Световният шампион от отбора на Макларън Люис Хамилтън постигна 4-о време с 1:21.134 минути, след като в първата сесия днес беше първи. Вторият от преди обяда Дженсън Бътън от Макларън, остана след това на 9-о място.

Той очаква неделното състезание като лидер в генералното класиране с 60 точки, а времето му във втората сесия е 1:21.364.