Фелипе Маса с Ферари спечели Гран при на Испания във Формула 1. Бразилецът тръгна от първа позиция на стартовата решетка и не изпусна лидерството до края на надпреварата.

На второ място се класира Люис Хамилтън с МакЛарън, който се качи за четвърти път на почетната стълбичка, а трети е неговият съотборник – Фернандо Алонсо.

Така англичанинът излезе на първа позиция във временното класиране с 30 точки, следван от Алонсо с 28 и Маса с 27.

Кими Райконен отпадна в началото на състезанието на писта „Каталуния” заради повреда на болида и беше принуден да се откаже. Четвърто място зае Роберт Кубица с БМВ Заубер, а пети остана Дейвид Култард от екипа на Ред Бул.

На старта на надпреварата Алонсо не успя да изпревари Маса, въпреки атаката си и дори за момент излезе от пистата, след това обаче се върна на трасето, но това бе ключовият момент, в който двукратният световен шампион изпусна борбата за първото място.

Стартът беше отложен заради Ярно Трули, кото имаше проблеми със своя автомобил по време на загряващата обиколка.

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер изгледа надпреварата на живо. Пилето присъства за първи път на старт от Гран при на Формула 1 откакто прекрати кариерата си през миналата година.