Пилотът на Браун GP Дженсън Бътън спечели и 7-ия кръг от надпреварата за Формула 1. Втори за Гран При на Турция пък се нареди състезателят на Ред Бул Марк Уебър. Стартиралият от пол позишън Себастиан Фетел (Ред Бул) се класира на третото място.

Това е шеста победа от седем кръга за Бътън от началото на сезона във Формула 1. Така британецът поведе с 26 точки в генералното класиране пред своя съотборник Рубенс Барикело, който отпадна в заключителните етапи на състезанието на „Истанбул Парк”.

Ярно Трули (Тойота), Нико Розберг (Уилямс), Фелипе Маса (Ферари), Робърт Кубица (БМВ) и Тимо Глок (Тойота) заеха останалите места даващи точки от състезанието.

Настоящият шампион Люис Хамилтън с МакЛарън завърши на 13-та позиция, aдесетката запълниха Кими Райконен (Ферари) и Фернандо Алонсо с Рено.