22-годишният пилот на МакЛарън във Формула 1 Люис Хамилтън може да замени Кими Райконен във Ферари след приключването на договора му със „сребърните стрели”. Контрактът на англичанина обаче изтича през 2011 година, информира The Times.

Младият пилот е провел само няколко старта от надпреварата, но вече се явява апетитна хапка за италианския екип.

Самият Хамилтън отказа да коментира този слух, но ако преминаването на пилота във Ферари се осъществи, неговата годишна заплата ще нарасне на 40 млн. долара.

В последното състезание за Гран При на Монако Хамилтън финишира втори след съотборника си Алонсо, който донесе победа №150 за МакЛарън във Формула 1. Двамата в момента делят първото място в класирането при пилотите, като испанецът е първи заради двете си победи до момента.