На 13-о място завърши първото състезание за уикенда във Формула 3 на класическата писта „Имола” българският пилот Никола Цолов. Той стартира 17-и след наказание вчера, а днес направи чисто състезание и спечели 4 позиции към 13-ото място.

18-те обиколки в спринта се оказаха много накъсани и нервни заради многото инциденти, които пък налжиха четири излизания на колата на сигурността пред колоната.

В началото на надпреварата Никола се включи в няколко оспорвани битки, след които мина напред, а в края догони съотборника си в ART Grand Prix Кристиан Менсъл, който завърши 12-и.

Утре предстои основното състезание в третия кръг от сезона във Формула 3, като началото му е в 9:30 часа българско време и дължината му ще е 22 обиколки. Никола Цолов ще стартира от 14-ото място.