Италианският тим PFV спечели 2-ото издание на картинг състезанието за издръжливост EKO 12H of Bulgaria Karting Race, което се проведе в Хасково. Те завъртяха най-много обиколки за 12-те часа и заслужиха първото място. Втори остава белгийският тим www.kart-events.be, а трети отново италиански тим в лицето на WLF Racing Team в професионалната категория до 93 кг.  В по-леката категория до 83 кг, или т.нар. клас Gold, на първо място се класира българският екипаж GLS Racing Team.

Участниците бяха 140 души от 11 страни разпределени в 34 отбора, а топлото време не успя да спре желанието на картингистите да демонстрират уменията си на трасето с дължина от 1045 метра.

Звездният тим, който беше съставен от сноубордистката Сани Жекова, рали пилотът Григор Григоров, ултрамаратонецът Красимир Георгиев, актрисата Снежана Макавеева, както и световният шампион в плувния маратон Петър Стойчев също впечатлиха с представянето си. В един момент от надпреварата Жекова даде феноменални времена, като демонстрира сериозна класа. Независимо от усилията на отбора, той завърши на 33-ата (предпоследна) позиция в класирането на 35 обиколки изоставане от победителите.

Сред участниците в 12-часовото предизвикателство видяхме най-добрия български мотоциклетист Мартин Чой, който оглави EKO Racing Team. 24-кратният шампион кара "на смени" с младата надежда на дрифта –  Кристалина Стефанова, както и двама късметлии от специална томбола за фенове на facebook страницата на ЕКО България – Симеон Михалев и Любомир Черкезов.

Двамата бяха специално подбрани след томбола и предварителни квалификаци на Sofia Karting Ring и така стигнаха до приключението да се състезават рамо до рамо с Мартин. "Скоростното" каре поддържаше отлично темпо и дори в един момент се задържа в първата десетка, но добрата стратегия на професионалните картинг пилоти в крайна сметка ги изпрати на 18-о място.