Ръководството на испанския шампион Барселона все по-сериозно разглежда вариант за привличане на нов централен защитник през зимния трансферен прозорец, съобщава Mundo Deportivo. Психологическите трудности на Роналд Араухо, както и тежката контузия на Андреас Кристенсен, са накарали клубните шефове да преоценят дълбочината в защита и да потърсят допълнително подсилване.
Барселона увеличи преднината си пред Реал Мадрид и ще зимува като лидер в Ла Лига
Изданието уточнява, че профилът на търсения футболист е ясно очертан – опитен централен бранител с лидерски качества, като предимство е произход от Латинска Америка заради по-лесната езикова адаптация. Ляв крак също е плюс, а идеята е да бъде намерен играч от типа на Иниго Мартинес.
📊INFORME MD
— Mundo Deportivo (@mundodeportivo) December 23, 2025
Casting central: El Barça define el perfil y rastrea el mercado
✍️ @martinezferran https://t.co/A9sd2PFY8p
Сред спряганите имена е капитанът на Бенфика Николас Отаменди. 37-годишният аржентинец е с договор до лятото на 2026-а година и е ключова фигура за лисабонския клуб. Негов представител е Жорже Мендеш, който поддържа отлични отношения с Барселона, но евентуален трансфер би бил труден заради статута на Отаменди в Бенфика.
Друга опция е защитникът на Интер Стефан де Фрай. Нидерландецът също е с изтичащ договор, има сериозен опит в италианския футбол и макар да играе основно с десния крак, може да бъде използван като ляв централен защитник, а това отговаря на търсения профил.
Под наблюдение на новия шеф на скаутското звено Жоао Амарал е и бранителят на Борнемут Маркос Сенеси. 28-годишният аржентинец, който отново намери място в националния отбор, има контракт до юни 2026-а година, което прави предстоящия януари последен удобен момент за продажба. Въпреки това той е важна част от състава на мениджъра Андони Ираола, което може да усложни евентуална сделка.
❗️BREAKING: Barcelona are looking for a low-cost centre back to sign in January.
— Barça Universal (@BarcaUniversal) December 24, 2025
They want experience and leadership. Some of the options are:
- De Vrij
- Senesi
- Otamendi
— @mundodeportivo pic.twitter.com/BCFhxQYx8M
Сред по-малко популярните варианти се споменава и Диого Лейте, ляв централен защитник на Унион Берлин, който ще стане свободен агент в края на сезона. Юношата на Порто бе смятан за футболист с голям потенциал, макар и да не го е реализирал напълно.
От вътрешния пазар в Ла Лига се обсъждат още имената на Диего Йоренте от Реал Бетис, Луис Фелипе от Райо Валекано, както и Хуан Фойт от Виляреал.