Първенците в класическите ралита за тази година - Мирослав Ангелов и неговия навигатор Георги Гаджев (Мегапорт Рейсинг, Шкода Фабия R5 Eво) спечелиха финалния спринт от шампионата за 2020 във Видин и поставиха индигото под втора титла за сезона, взимайки и първенството по рали спринт с 3 победи от три старта.

Двамата бяха най-бързи във всички четири скоростни етапа (обща дължина от 41.07 км), за да запишат на финала днес време от 22:30.550 мин.

Отделно пилотът е и първенец в планинските изкачвания за сезон 2020 г., с което Ангелов става първият най-успешен пилот след Георги Петров (Стара Загора), който има спечелени три титли в една година в класическите ралита, а другите две - в пистовото и планинското първенства през 1994 г.

Преди това през годината Ангелов/Гаджев спечелиха трите старта от рали-първенството, а отделно пилотът бе първи в една от квалификациите на планинското първенство (Раховец-Лясковец) и общо в 8 състезателни манша (2-в Лясковец и по три в Кюстендил и Благоевград).

Втори във Видин, на 2:02.6 мин от победителите останаха Антон Титов/Динко Георгиев (Мегапорт), а трети са състезателите на Автоцар от Панагюрище Денис Станчовски/Явор Брънков - на 2:11.9 мин от първенците.

Въпреки второто място на Титов/Георгиев, панагюрците успяха да запазят аванса, който имаха преди Видин пред двамата от Мегапорт, с което стават първия екипаж, който ще асистира на шампионската титла на Ангелов/Гаджев.
Двамата са също и номер 1 в първенството на класа RC4, за която титла спорът им отново беше с Титов и Георгиев.

За 19-годишния Станчовски, сезон 2020 е най-силният, който младежът прави в досегашната си автомобилна кариера, започнала в Моторспорт Академията на Хюндай, водена от първия му ментор Петър Гьошев.

Състезанието завършиха 20 от стартиралите вчера 24 автомобила.