• 6’ Жорди Гомес
  • 65’ Серджиу Буш
  • 57’ Хеан Бланко
  • 82’ Роланд Алберг
  • КРАЙ НА МАЧА! Левски е на финал за Купата на България след 2:2 срещу ЦСКА в реванша и 4:2 общ резултат.

90+3'
  • Жерсон сам си създаде възможност! Холандецът получи отляво и се втурна в наказателното поле, където спря рязко и това му отвори коридор за стрелба. Изстрелът му обаче беше точно във вратаря Черниаускас.

89'
  • Жълт картон за Жеферсон от ЦСКА, който действа доста грубо срещу Панайотов.

88'
  • Жълт картон за Стойчо Атанасов от ЦСКА за закъснял шпагат в краката на Кабрал.

88'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:2! Роланд Алберг възвръща равенството след голяма грешка на Митрев! Жеферсон се включи отляво за "червените" и отправи безобразно центриране по тревата. Топката не трябваше да създаде трудности за Митрев, който се хвърли да улови и я пропусна под плонжа си. Така Алберг се озова сам срещу опразнената и не сбърка.

82'
  • Жълт картон за Паулиньо от Левски, за това, че напусна твърде бавно терена при смяната си.

77'
  • Последна смяна и за Левски, като тя е принудителна - Паулиньо получи контузия, която не му позволи да продължи. Вместо него Жерсон Кабрал.

77'
  • Втора смяна в Левски - Серджиу Буш напусна игра, вместо него Антонио Вутов.

74'
  • Последна смяна в ЦСКА - Станислав Манолев отстъпи мястото си на Роланд Алберг.

67'
  • Първа смяна в Левски - Васил Панайотов се появи в игра, а терена напусна Нашименто.

66'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:1! Серджиу Буш с трети гол срещу "червените" през пролетта! Паулиньо показа техника отляво и тръгна успоредно пред наказателното поле и с изключителен пас между Стойчо Атанасов и Барт изведе Буш в пеналта. Румънецът запази хладнокръвие и лекичко плъзна топката покрай вратаря.

65'
  • Каква акция на Обертан отдясно! Французинът развинти Жеферсон и Бодуров! Това му позволи да нахлуе в наказателното поле, където центрира ниско към непокрития пред вратарското поле Буш. Крачка не стигна на румънеца да засече.

64'
  • Енрике Рафаел бележи с глава и красив плонж, ала голът е отменен заради засада, която е малко спорна. Бланко и Манолев направиха двойно в наказателното поле, а българинът центрира към непокрития отляво Рафаел. Той се хвърли и отбеляза атрактивно, но бързо разбра, че попадението е отменено. Повторенията показаха, че може би Рафаел е на една линия с предпоследния в "синята" отбрана.

61'
  • ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:1! Интригата се върна чрез Хеан Бланко! Енрике Рафаел се измъкна с топка в крака и после пусна вляво за Манолев. Българинът овладя и изчака перфектният миг да му върне пред дъгата. С доза късмет Рафаел се промъкна покрай Яблонски, а после някак измъкна топката и покрай излезия напред Митрев. Бразилецът падна и загуи баланс, а Хеан Бланко притича и с шут през краката на застаналия пред голлинията Горанов изравни.

57'
  • Нечуван пропуск на Обертан! Божидар Митрев изпълни пряк свободен удар, като изрита топката далеч напред. Жеферсон наглед не трябваше да има проблеми, ала топката мина между краката му при опита да я овладее. Това остави Обертан съвсем сам срещу вратаря в наказателното поле, но изстрелът на французина премина в аут покрай левия стълб.

52'
  • Добри първи изяви на Джеси в мача. Тъмнокожият футболист проби отдясно и центрира никак нелошо към далечната греда, където Прохазка със сетни сили изчисти пред Енрике Рафаел.

47'
  • Втора смяна в ЦСКА, извършена на почивката. Едвин Джеси зае мястото на Рубен Пинто. Всичко е ясно - Стамен Белчев хвърля всичко в атака.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на ЦСКА подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • Паулиньо е спрян навреме! Роман Прохазка с копване изведе Обертан зад гърба на "червената" защита отдясно, като останаха съмнения за засада. Французинът пое мощно към наказателното поле и от аутлинията пробва да извади към Паулиньо. Стойчо Атанасов направи ключова намеса, като пресече паса пред вратарскот поле.

45+1'
  • 1 минута добавено време.

• Жълт картон за Рубен Пинто от ЦСКА, който задържа набралия скорост Жорди Гомес.

41'
  • Жълт картон за Александър Барт от ЦСКА. Французинът задържа с две ръце през кръста финтиралия го Паулиньо.

40'
  • Станислав Манолев се промъкна между двама играчи на Левски и вече наближил наказателното поле, опита шут. Топката премина силно встрани и високо над целта.

38'
  • Първа смяна за ЦСКА - Хеан Бланко влиза за сметка на контузения Каранга.

34'
  • Шанс пред Каранга, който е блокиран и... няма да може да продължи! Манолев създаде смут с центриране в наказателното поле на Левски, а Каранга се пребори за топката около точката на дузпата. Той нанесе шут именно с контузения ляв крак, а след като Ейолофсон блокира с тяло, Каранга падна облян в сълзи на земята и бе ясно че участието му в мача приключи.

32'
  • Въпреки сериозната болка и медицинската помощ, която получи, Каранга се върна на терена.

31'
  • ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ХАЛИ ТИАМ! Санкцията за халфа на "сините" е повече от заслужена. Сенегалецът влезе брутално с двата крака срещу Каранга, чийто крака попаднаха между тези на противника. Дясното коляно на Каранга се изви болезнено жестоко.

28'
  • Шанс пред Буш! Хали Тиам пресече рано опита на ЦСКА да изнесе топката далеч от наказателното си поле. Сенегалецът даде чудесен пас в коридор за Буш, който се измъкна отляво в наказателното поле. Румънецът стигна до аутлинията в чакане на подкрепа, а когато не получи такава, стреля право в тялото на вратаря.

26'
  • Пак Паулиньо! Серджиу Буш се пребори за високата топка пред дъгата и свали към бразилеца, който се бе включил зад гърба му. Между Барт и Бодуров Паулиньо побърза да шутира от около 12-13 метра. Топката мина много над целта.

19'
  • Паулиньо отново създаде главоболия за ЦСКА! Бразилецът получи отляво и с лекота финтира Атанасов. Последва остро центриране във вратарсокто поле, където обаче нямаше играч на "сините".

18'
  • Първата истински чиста ситуация пред ЦСКА и Каранга! Стойчо Атанасов се включи отдясно и излъга Иван Горанов, след което центрира с неудобния си ляв краг. Енрике Рафаел свали топката с глава към Каранга в пеналта, който беше притиснат от двама защитници в сини екипи. Вратарят Божидар Митрев падна рано на тревата и имаше късмет, че нападателят не нанесе сполучлив изстрел - топката попадна право в ръцете на Митрев.

16'
  • Пряк свободен удар за "сините" далеч от вратата на ЦСКА. Роман Прохазка насочи центрирането към далечната греда, а топката дойде твърде, твърде дълга за включилия се Ейолофсон.

14'
  • Вече 12-13 минути от началото на срещата, а тимът на ЦСКА по никакъв начин не успява да застраши вратата на Митрев. След попадението на Жорди Гомес е ясно, че продължения в срещата не може да има, затова "червените" трябва да хвърлят всички сили.

• ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:0! Жорди Гомес откри резултата по феноменален начин! Тъкмо испанецът стартира атаката с дълъг диагонален пас за Обертан надясно. Французинът се справи лесно с Жеферсон, а после даде тънък пас пробиващия Прохазка. Словакът опита нисък пас, който рикошира от Бодуров. Жорди Гомес връхлетя повдигналата се топка с мощно воле от около 12-ина метра, което улучи високо левия стълб и влетя в мрежата. Изумителен гол!

6'
  • Нарушение на Фернандо Каранга срещу Холмайр Ейолофсон. Нападателят на ЦСКА пресира прекалено интензивно, а реферът Николай Йорданов се задоволи с устна забележка.

3'
  • Греда за Левски още във втората минута! Паулиньо бе оставен да овладее дълъг пас отляво по атаката и разигра добре, а впоследствие Иван Горанов бе изведен на позиция да центрира. Стойчо Атанасов в наказателното поле се хвърли да пресича с шпагат, а отскочилата топка нацели високо десния стълб зад Черниаускас.

2'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката беше за играчите на Левски.

• Припомняме, че Левски има аванс от 2:0 след първия полуфинален мач срещу ЦСКА.

• Стадион: Васил Левски
    Рефер: Николай Йорданов
    Излъчва: Darik radio, Darik radio, Diema Sport