1 : 0

• 56’ Радослав Кирилов
  • КРАЙ НА МАЧА.

90+4'
  • Жълт картон за Красимир Костов от Пирин. Вратарят се забави твърде дълго с изпълнението на удар от вратата.

90+3'
  • Жълт картон за Аймен Суда от Пирин заради симулация.

90+1'
  • 4 минути добавено време към срещата.

• Последна смяна в Пирин - Георгиев напусна на куц крак и със сълзи на очи, а вместо него под рамката застана Красимир Костов.

84'
  • Медицинска помощ за вратаря Георги Георгиев, който се контузи при изпълнение на аут. Травмата е в дясното бедро, а Георгиев беше категоричен в жестовете си, че иска смяна.

83'
  • Какво стори тук Преслав Йорданов! Тодор Траянов показа скорост и проби отдясно в наказателното поле на Дунав. Той центрира от самата аутлиния, а при границата на вратарското поле Йорданов се измъкна и се хвърли на шпагат, за да засече. Мощният му шут премина в аут покрай близката греда.

79'
  • Много неприятен сблъсък между Лемперов и Попев в битка за спорна топка. При падането двамата играчи си преплетоха краката. Лемперов от Дунав първи се изправи, но капитанът на Пирин имаше нужда от медицинска помощ.

76'
  • Жълт картон за Костадин Ничев от Пирин.

73'
  • Пореден ъглов удар за Пирин, отдясно по атаката. Хендерсън завъртя кълбото към далечната греда, където Рениа се извиси, но остана под топката, а съответно и без шанс да нанесе точен изстрел.

72'
  • Чудесен шанс пред Н'Диайе! Влезлият преди секунди Бранимир Костадинов се отчете с перфектно центриране отдясно към близката греда, където централният нападател на Дунав изпревари и надскочи пазача си. От 5-6 метра Н'Диайе стреля разочароващо над гредата.

69'
  • Страхотен рейд на Аймен Суда отляво. Халфът се възползва от паса на Ради Кирилов и нахлу остро в пеналта, където Зитуни го затвори с тяло и улесни Луков при спасяването.

68'
  • Последна смяна в Дунав - Бранимир Костадинов замени Юли Ненов.

68'
  • Жълт картон за централния защитник на Пирин Румен Сандев.

67'
  • Втора смяна в Дунав - капитанът на Дунав Диян Димов напусна игра, вместо него се появи още един нападател в лицето на Луис да Силва.

61'
  • Шанс пред Н'Диайе! Васил Шопов изпълни ъглов удар отляво по атаката на Дунав, а центрирането му някак стигна до тъмнокожия таран, който чакаше около точката на дузпата. Той укроти и стреля по тревата, без да затрудни особено Георгиев.

60'
  • ГОЛ ЗА ПИРИН - 1:0! Какъв гол на Ради Кирилов! Мартин Ковачев изчисти с глава центриране, а избитата топка попадна у Кирилов на метър пред границата на наказателното поле. Нападателят я нагласи на десния си крак и шутира фалцово към горния ляв ъгъл. Луков докосна топката, но нямаше как да я извади.

56'
  • Втора смяна в Пирин, тя е принудителна. Антон Костадинов няма да може да продължи, вместо него Тодор Траянов.

54'
  • Добро спасяване от Геоорги Георгиев! Лемперов центрира отдясно по атаката за Дунав, а Н'Диайе притесни Сандев дотолкова, че защитникът не изчисти добре, а подари топката на Ненов при границата на наказателното поле. Крилото на гостите стреля към долния десен ъгъл, а Георгиев парира.

53'
  • Медицинска помощ за Антон Костадинов. Опитният халф на Пирин като че ли получи разтежение в бедрото. На куц крак той напусна терена, Пирин временно с човек по-малко на терена.

49'
  • Смяна на почивката и при Дунав - получилият проблеми с дишането Станоев отстъпи мястото си на Насим Зитуни.

46'
  • Първа смяна за Пирин, още на почивката - Преслав Йорданов записва дебют за "орлетата", докато Димитър Благов приключи участието си в срещата.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без секунда продължение на първата част.

45'
  • Медицинска помощ за Красимир Станоев от Дунав, който като че ли има проблем с дишането.

43'
  • Аймен Суда получи коридор за директен изстрел от около 27 метра по диагонала и опита късмета си. Спасяването на Луков беше абсолютно рутинно.

37'
  • Жълт картон и за другият централен защитник на Дунав - Петър Патев. Футболистът на русенци извърши ненужен фаул срещу Суда в центъра.

33'
  • Спасяване на Луков! И пак от статично положение Пирин застраши вратата на съперника. Конър Хендерсън центрира от поредния фаул, като изсипа топката към вратарското поле. Никой от скочилите играчи не игра с нея, а тя тръгна към долния десен ъгъл, което принуди Луков да избива в ъглов удар.

31'
  • Първи жълт картон в мача, той е за Мартин Ковачев от Дунав. Централният бранител можеше да изпусне Ради Кирилов с пространство по фланга и реши да го дръпне за фланелката.

30'
  • Какъв пропуск на Башлиев! Пирин можеше да води! Заучените изпълнения на корнери определено са патент за треньора Милен Радуканов. Конър Хендерсън, застанал да изпълнява отдясно по атаката, не центрира, а пусна силен пас по тревата към точката на дузпата. Това хвана защитата на Дунав в крачка, а Башлиев имаше цялото време да се нагласи. Защитникът обаче отправи разочароващ шут над гредата.

29'
  • Сериозен натиск на Пирин пред вратата на Дунав след серия статични положения.

• Най-сетне и шанс за Пирин! Суда изпълни корнер отляво по атаката, а при близката греда Ничев с глава плъзна кълбото към вратата. Мартин Луков изби с две ръце, а последва шут на Хендерсън, блокиран от бранител в син екип. Накрай Антон Костадинов шутира от дъгата, изпращайки кълбото високо над гредата.

25'
  • Втора възможност за Дунав, при това в пъти по-чиста! Христо Лемперов проби по десния фланг и центрира ниско в наказателното поле. Васил Шопов стигна до топката и отправи шут, в който не успя да вкара много сила. Георги Георгиев не успя да улови и трябваше да парира добавката на Шопов, който този път се хвърли на шпагат.

21'
  • Отлична атака на Дунав! Васил Шопов създаде ситуацията с пробив към дъгата, при който пусна топката успоредно на дъгата. Никой от футболистите на Пирин не я пресече и така Андреас Васев стреля от около 20-21 метра. Изстрелът му обаче премина на поне метър покрай десния стълб.

20'
  • Аймен Суда от Пирин отново показа техниката си. Играчът с №10 на гърба без проблем проби през центъра между трима играчи на Дунав. Суда се измъкна от шпагата на Диян Димов, но в наказателното поле бе спрян чисто от Петър Патев.

17'
  • Нищо забележително в откриващите минути на мача. Битката за момента преобладава.

• Пряк свободен удар за Пирин от сериозна дистанция. Аймен Суда се зае да центрира, но пасът му се получи по-скоро като удар към вратата. Без ядове за Луков, който улови.