• Олег Димитров влиза на мястото на Ерол Дост.

90+2'
  • Иван Василев заменя Стивън Петков за Ботев.

90+1'
  • Нов пропуск, този път на Светослав Ковачев, който остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

89'
  • Силен шут на Ндонгала, който попада право в ръцете на Дамян Дамянов.

87'
  • Уникален пропуск на Климентов. Защитник на Ботев сбърка с паса, който бе пресечен от Климентов, голмайсторът на домакините пробяга с топката близо 40 метра, стреля по диагонала, но в гредата.

84'
  • Изстрел на Филип Филипов по диагонала, който минава над вратата.

80'
  • ГОООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Страхотно попадение на Ерол Дост, с което Лудогорец изравнява резултата. Димитър Илиев получи по лявото крило и центрира в пеналта, където Дост с турден удар с глава праща топката в сглобката на вратата за 2:2.

74'
  • Първи жълт картон за играч на Ботев, получава го Густаво Афонсо.

69'
  • Жълт картон за Доминик Янков.

67'
  • Георгиев влиза на мястото на контузения Кристиан Добрев.

63'
  • Жълт картон за Ерол Дост, който задържа Афонсо.

59'
  • НОВ ГОЛ ЗА БОТЕВ! Густаво Афонсо центрира отдясно в наказателното поле, отбраната на домакините не успя да се намеси, топката стигна до Радослав Терзиев, той овладя и стреля от близко разстояние, за да направи пълен обрат на резултата.

57'
  • ГООООООООЛ ЗА БОТЕВ! Дуде Ндонгала изравнява за Ботев Пловдив с точен изстрел от пряк свободен удар. ПОявилият се като резерва футболист стреля силно от фаула, топката тупна коварно и залъга вратаря на Лудогорец, който не успя да реагира.

54'
  • Първа чиста възможност за Лудогорец. Денислав Александров се измъква от опеката на Филип Филипов, излиза очи в очи с Кайзер, но ударът му бе отразен от вратаря на Ботев.

48'
  • Ндонгала заменя Диого Кампос за Ботев.

46'
  • Начало на втората част.

45+1'
  • Край на първото полувреме.

45+1'
  • Силен шут на Бризола по-диагонала, който е спасен от Дамян Дамянов.

45+1'
  • ГОООООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Домакините откриват разултата след брилянтна атака. Ивайло Климентов овладя топката в собствената си половина, преодоля двама играчи на Ботев и подаде към Денислав Александров отляво. Крилото на домакините върна отново към Климентов пред наказателното, който с изклюително техничен удар преодоля Кайзер.

37'
  • Страхотно центриране отляво към Стивън Петков, който стреля с глава, но Дамян Дамянов показва завиден рефлекс и избива в корнер.

35'
  • Хубав удар на Густаво Афонсо директно от фаула, който спира в напречната греда на вратата Дамян Дамянов.

30'
  • Нарушение на Александров срещу Филип Филипов отдясно на атаката на Ботев. Удобна възможност за центриране в наказателното поле на Лудогорец.

30'
  • Много добра атака за Ботев, преминала през Стивън Петков и завършена от Фелипе Бризола. Петков и Бризола комбинираха пред наказателното поле на Лудогорец, а последният стреля силно от границата му, но неточно.

25'
  • Футболистите на Ботев имат лек превес първите 20 минути от мача, но без да успеят да застрашат сериозно вратата на домакините.

20'
  • Кристиян Китов стреля опасно от близо 25 метра, топката минава на около метър над вратата.

15'
  • Две поредни центрирания на Бризола отляво, но нито едно от тях не достига до футболист на Ботев в наказателното поле на домакините.

13'
  • Корнер в полза на Ботев.

12'
  • Хубаво извеждащо подаване към Светослав Ковачев, който навлиза в наказателното поле, но Даниел Кайзер излиза и не позволява на фубтолиста на домакинте да стреля.