Захари Сираков вкара куриозен гол за своя Амкар срещу Спартак Налчик, но той не се оказа достатъчен за тима от Перм, който загуби гостуването си от 15-ия кръг в руското първенство с 1:2.

Сираков и Мартин Кушев започнаха титуляри за Амкар като останаха на терена през всичките 90 минути на срещата. Георги Пеев отново не попадна в групата на тима заради контузия.

Играчите на Амкар допуснаха два бързи гола в началото на двубоя, като точни за домакините бяха Роман Концедалов и Леандро съответно в 9-та и 11-та минути.

В 74-та минута пък падна гола на Сираков. Българинът получи топката отдясно и без обработка стреля, вратарят на съперника застина на място и дори даде знак, че топката излиза в аут, но след рикошет в гредата тя се оказа в мрежата.

До края на мача, в игра се появи и Жеан Карлос, но въпреки това играчите на Рашид Рахимов не успяха да стигнат поне до хикс.

След загубата Амкар заема 14-то място с актив от 12 точки, а Спартак Наличк е 3-ти с 28 точки.