Европейският клубен шампион Челси загуби с 2:3 от Отбора на звездите на МЛС в контрола, играна в Честър (Пенсилвания, САЩ).

Домакините поведоха в 21-ата минута с попадение на американския национал и водещ реализатор в местната футболна лига Крис Вондоловски, който засече в мрежата ниско центриране в наказателното поле на бившия френски национал и нападател на Арсенал Тиери Анри.

Лондончани изравниха в 32-ата минута, когато Джон Тери вкара с глава след центриране на Франк Лампард от корнер. В 58-ата минута Лампард се разписа отблизо и донесе обрат за Челси.

Бившият английски национал Дейвид Бекъм влезе като резерва и участва в изработването на изравнителното попадение на Крис Понтиъс в 73-ата минута. Двубоят вървеше към дузпи, когато в последните секунди Еди Джонсън донесе успеха на северноамериканската селекция.

Челси завършва серията си от четири контроли в САЩ срещу италианския гранд Милан в Маями в събота.