Байерн Мюнхен разгроми с 4:1 като домакин Шалке в един от традиционно очакваните с голям интерес двубои от Бундеслигата.

Баварците решиха всичко още в първите 19 минути на срещата, играна пред 69 000 зрители на Алианц Арена, след като поведоха с 3:1.

В шестата минута Ариен Робен откри след пас на Марио Гомес, а секунди по-късно Холгер Бадщубер си отбеляза автогол и изравни за 1:1.

В 13-ата Томас Мюлер даде нова преднина на Байерн, а в 19-ата Гомес покачи на 3:1 след асистенция на Мюлер.

Шест минути преди края на мача Томас Мюлер вкара второто си попадение в мача и фиксира крайното 4:1.

Така баварският колос се изкачи на второ място в класирането с две точки пред Хановер, който изненадващо падна с 0:1 у дома от предпоследния Борусия Мьонхенгладбах.
szólj hozzá: Bayern Munich 4-1 Schalke