Генк влезе в Шампионската лига след победа с 4:1 след дузпи над Макаби Хайфа в реванша от плейофите (2:1 в редовното време и общ резултат 3:3 от двете срещи).

В герой за белгийския първенец се превърна унгарският вратар Ласло Кьотелеш, който хвана първите две дузпи на израелците и изстреля тима си към милионите от УЕФА.

Всички попадения в редовните 90 минути и продълженията паднаха още през първото полувреме. Йеле Восен даде преднина на Генк в 35-ата, Еял Голаша изравни само две минути по-късно, а Томас Буфел в 41-ата направи 2:1.

За белгийците точни при дузпите бяха Восен капитанът Хуберт, Тьосер и Пудил. Вратарят Кьотелеш хвана дузпита на Двалишвили и Голаша, а единствен от бялата точка за Макаби Хайфа реализира Твата, но това бе изключително недостатъчно и Генк отиде в групите на ШЛ.