Вратарят на Ливърпул Пепе Рейна защити съотборника си Луис Суарес, който бе наказан за 8 мача, след като бе обвинен, че е отправил расистка обида към Патрис Евра от Манчестър Юнайтед.
Мърсисайдците по всяка вероятност ще обжалват тежката санкция, след като не бе доказано категорично, че уругвайският национал наистина има вина.
Снощи целият отбор на Ливърпул излезе преди мача с Уигън със специални фланелки с лика на Суарес, декларирайки подкрепата си към голаджията.
„Всички сме зад него. Той има нашата пълна подкрепа. Ние вече направихме изявление и заявихме какво мислим за истината“, коментира Рейна.
„Ние бяхме заедно от първата минута на разследването и това е най-малкото, което можем да направим за него.“
„Той не е расист, 100% съм сигурен, че той не е расист и беше обвинен в расизъм. Показахме подкрепата си към Луис. Искаме всички да знаят, че ние сме зад него, защото той е прекрасно момче.“
„Той беше разпнат от някои хора и това не е честно. Осем мача не дори близо до справедливост“, заяви още Пепе Рейна.