Уест Хем постигна драматична домакинска победа над Уигън с 3:2 и два кръга преди почти сигурно запази мястото си във Висшата лига.

Двубоят на Болейн Граунд започна повече от неприятно за чуковете, като Джонатън Спектър си вкара автогол още в четвъртата минута. Момчетата Джанфранко Дзола реагираха като ужилени след попадението и още до почивката обърнаха резултата до 2:1.

Първо бразилският голмайстор Илан се разписа в 31-ата минута, а Радослав Ковач бе точен за Уест Хем секунди преди края на първата част.

В 52-ата минута Уго Родаега вкара за Уигън и изравни за 2:2. Изключително важният успех на лондончаните донесе Скот Паркър с попадение в 77-ата минута.

В същото време друг борещ се за спасение тим - Хъл Сити, загуби у дома с 0:1 от Съндърленд, като единствения гол в двубоя вкара Дарън Бент в седмата минута.

Друг застрашен от изпадане отбор - Уулвърхемптън, направи 1:1 като домакин на Блекбърн и изглежда почти сигурен спасен.

Болтън също си гарантира мястото в Премиършип на 99%, след като завърши 2:2 у дома срещу отпадналия вече Портсмут.

Ето и класирането в дъното на Висшата лига, от където изпадат последните 3 отбора. Играе се до 38 кръга и при равен брой точки се гледа головата разлика: