Отборът на Гранада, който преди този кръг бе предпоследен в Примера дивисион, победи с 1:0 като гост Атлетик Билбао. Успехът на гостите на стадион Сан Мамес, по-известен като Катедралата, донесе Иниго Лопес в 32-ата минута.

В друг мач Осасуна спечели с 2:1 при визитата си на Еспаньол с попадения на Лама в 44-ата и Некуман в 50-ата минути. Точен за каталунците бе Алваро в 55-ата.

На свой терен Майорка победи с 2:1 Расинг Сантандер и се измъкна от зоната на изпадащите. Островитяните дръпнаха с 2:0 след автогол на Торехон в добавеното време на първата част и попадение на Виктор в 58-ата. Резервата Ариел Науелпан върна едно попадение за Сантандер, който е последен в Испания, в 75-ата.

В късната неделна среща Алваро Негредо с гол от дузпа в 23-ата минута донесе успеха на Севиля с 1:0 като гост на Сарагоса.