Впечатлени фенове от незачетения гол на англичаните в осминафинала с немците, побързаха да изпратят до ФИФА предложение за това как трябва да изглежда гол линията на Германия до края на Световното първенство в ЮАР.

Германия спечели с 4:1 срещу Англия класическата битка и се класира за четвъртфиналите. Незачетеният гол на „трите лъва” обаче сериозно беляза срещата.

Към края на първото полувреме при резултат 1:2 в полза на немците, Лампард стреля извън наказателното поле, топката срещна напречната греда на Мануел Нойер и тупна на метър зад гол линията. Стражът бързо се обърна и улови след това.

Съдиите от Уругвай обаче не видяха гол. И такъв не бе зачетен.

В следствие, фенове бързо изпратиха предложение до Световното футболно тяло за това каква трябва да бъде гол линията зад Нойер в оставащите мачове на Германия до края на Мондиала. И то включва една специфична чупка, която ще се мести в зависимост от това, къде ще тупне топката…