Абърдийн постигна драматична победа с 3:2 над Хартс в един от класическите мачове на шотландските терени. Българският вратар Димитър Митов отново бе под рамката за "Доновете", които продължават със силното си представяне през сезона.

Още във втората минута Абърдийн поведе чрез Топи Кескинен, но Хартс успя да изравни в 36-ата минута с гол на Франки Кент. Това бяха всички попадения през първата част.

Втората половина на срещата донесе повече драма и голове. Хартс обърна резултата в своя полза в 63-ата минута, когато Блейр Спитал направи 2:1, но радостта им бе кратка, след като само две минути по-късно Ники Девлин изравни за Абърдийн.

В 87-ата минута хърватският халф Анте Палаверса вкара победния гол за Абърдийн, който с този успех изравни по точки хегемона Селтик. И двата отбора са на върха в класирането с по 21 точки, но шампионът Селтик има по-добра голова разлика.