Българският нападател Димитър Рангелов игра 78 минути при второто поредно равенство на Люцерн в новото швейцарско първенство. Този път синьо-белите завършиха 2:2 при гостуването на шампиона Базел, като на два пъти повеждаха в резултата.

Дарио Лецкано вкара и двата гола за Люцерн, като най-напред откри резултата с глава в 16-ата минута, а в 66-ата направи 2:1. Александер Фрай изравни в 61-ата за 1:1, а крайното 2:2 постигна Марко Щрелер в 81-ата с глава.

Същите Фрай и Щрелер донесоха победата на Базел и през седмицата в Естония срещу местния Флора Талин в европейските клубни турнири.

Рангелов остана на терена до 76-ата минута, когато беше заменен от Емануеле Делфари. Две минути преди смяната си бившият капитан на Славия опита да вкара от фаул, но топката излезе над гредата.

Начело с по 4 точки от два мача са Базел и Санкт Гален, а Люцерн има 2. Сион може да излезе еднолично начело, ако днес се наложи над Сервет.