В среща от 8-мия кръг на футболното първенство на Русия отборите на Амкар /Перм/ и Кубан /Краснодар/ завършиха 1:1.

Гостите от Краснодар поведоха в резултата в 42-та минута с гол на парагвайския защитник Лоренсо Мелгарехо, а домакините от Перм изравниха в 58-та минута с гол на полузащитника Алихан Шаваев.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха двама български футболисти - защитникът Петър Занев и полузащитникът Георги Пеев, които играха през целия мач. Нещо повече - ветеранът Георги Пеев бе с капитанската лента на ръката си и бе един от най-активните играчи през целия мач.

Българският футболист Станислав Манолев бе включен в групата на Кубан за мача, но остана на пейката през всичките 90 минути.

Амкар е на 9-то място във временното класиране на руското футболно първенство с 8 точки, а Кубан е на 15-то място с 4 точки. /БТА