Българският защитник Валентин Илиев се превърна в герой за своя Стяуа, който победи с 3:2 Динамо в дербито на Букурещ. Бившият играч на ЦСКА бе над всички в мача, след като с два гола донесе успеха за тима си.

Куртеан откри резултата за Динамо в 20-а минута, а в края на полувремето Русеску изравни от дузпа.

Втората част бе запазена за Валентин Илиев, който с двата си гола донесе ценния успех на своя отбор.

Още в 48-а минута след центриране на Бурчеану от корнер, българинът се измъкна от бранителите на Динамо и с плонж засече топката и я вкара във вратата, с което даде преднина на своя отбор.

В 64-а минута Илиев съвсем реши изхода на мача с втория си гол в срещата. Бранителят отново бе най-съобразителен след корнер и с глава прати топката във вратата за 3:1.

В края на мача Тукудеан реализира втори гол за Динамо и оформи крайното 3:2 за Стяуа.

С победата Стяуа остана на трето място с 65 точки, на 2 зад лидера Клуж, който е и с мач по-малко. Динамо е на пета позиция с 59.