Отборът на Лех Познан се класира за следващия етап на Лига Европа, с дейното участие на Александър Тонев. Полският тим се наложи с 1:0 над Хазар Ленкоран от Азербайджан в срещата-реванш от втория квалификационен кръг на турнира. Единственият гол в мача бе дело на българския футболист.

В първия двубой, в Азербайджан, двата тима завършиха 1:1, но с общ резултат 2:1 Лех Познан продължава напред, като в следващия кръг ще се изправи срещу АИК Солун.

Единствения гол за поляците реализира Тонев, който се разписа още 15-та минута. Българският полузащитник вкара страхотно попадение, след като стреля мощно отдалеч, с изключително прецизен удар, в долния ляв ъгъл на вратаря на Хазар.

Тонев игра пълни 90 минути за Лех.

За гостите от Азербайджан игра българският защитник Радомир Тодоров, който започна в стартовия състав и бе заменен 10 минути преди края от Рикардо Гомес.

Българското участие в този мач допълни и българската съдийска бригада начело с главния рефер Станислав Тодоров.