Българският футболист Николай Димитров - Хичо записа много силен мач при победата на неговия Самсунспор с 1:0 над Кършияка от второто ниво на турското първенство.

Бившият играч на Левски започна мача като титуляр и записа с асистенция при попадението на гостите в 33-та минута. Малко по-рано, в 26-та минута, Николай Димитров бе много близо до попадение, след мощен удар отдалеч топката срещна напречната греда и спаси домакините.

След това обаче българинът намери Абдукар Юзген, който бе точен за 1:0. В 81-та минута на срещата Хичо напусна терена.

В класирането на втора турска дивизия Самсунспор се намира над зоната на изпадащите, като заема 14-о място с 30 точки след 27 кръга. Кършияка е на 9-а позиция с 37 пункта. Лидер е Кайзери с 51 точки.