Разгромната победа на Зенит с 5:0 над Ростов на Дон поднесе предсрочно титлата на състава на Санкт Петербург. Два кръг преди края на руския шампионат Зенит си осигури златните медали. Цял мач за гостите от Ростов изигра българският национал Чавдар Янков, чийто тим бе просто спаринг партньор на новия шампион. Очаква се полузащитникът да се присъедини към състава на Лотар Матеус за контролата със Сърбия в сряда.

Чавдар Янков получи жълт картон в 68-та минута на срещата, за груб фаул срещу Константин Зирянов.

Попаденията, донесли трите заветни точки на Зенит, реализираха последователно Данко Лазович от дузпа в 40-та минута, Сергей Семак (75’), Александър Кержаков )82’ и Александър Бухаров (90’ и 90+3’).

В края на мача Ростов остана и с човек по-малко, но това вече нямаше значение, тъй като при 3:0 изходът от мача вече бе ясен. Втори жълт картон в 85-та минута получи Тимофей Калачев.

За златните медали на момчетата на Лучано Спалети допринесе и равенството на мача в Русия – Спартак Налчик – ЦСКА, завършил 1:1.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.