Амкар победи Криля Советов с 2:1 в мача от 21-ия кръг в руското първенство. Титуляр за домакините започна Георги Пеев. Българският национал изкара 90 минути за тима от Перм.

Мартин Кушев остана на резервната скамейка в този мач, а третия българин в селекцията на Рашид Рахимов Захари Сираков не попадна в групата за срещата.

Пеев бе с основна заслуга за първия гол на домакините, който падна в 15-та минута. След изстрел на българина, стражът на гостите Едуардо Лобос не успя да избие добре, след което Стевица Ристич довкара за 1:0.

В самия край на първата част гостите успяха да изравнят. В 45-та минута Евгени Савин възстанови статуквото за 1:1. Второто попадение за Амкар падна в началото на второто полувреме. Домакините оказаха натиск, който даде плод в 48-та минута, когато Андрей Топчу реализира за 2:1. При този резултат завърши и срещата.

След успеха Амкар се изкачи на 13-то място с актив от 21 точки. Криля Советов пък е на 15-та позиция с 16.