Велизар Димитров изигра едно полувреме за Металург Донецк при успеха с 5:0 над Арсенал Киев в мача от 9-ия кръг в Украйна.

Българският футболист бе титуляр и капитан за домакините, но бе заменен на почивката от Драмане Траоре, който пък вкара и две попадения, съответно в 75-та и 92-та минута.

Двубоят се разви повече от добре за домакините, които след малко повече от половин час игра останаха с двама души повече на терена. В 33-та минута Евгени Шахов напусна за втори жълт картон, а пет минути по-късно с директен червен картон бе изгонен Джордже Флореску.

Два гола за успеха на Металург заби бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораес. Той откри резултата от дузпа в 25-та минута, като се разписа още веднъж в 88-та минута за 4:0. Мораес асистира и за станалия печално известен в България Кеворк Газарян, който пък вкара в 61-та минута.

След категоричния успех, Металург заема 5-то място с актив от 14 точки, колкото има и 6-ия Арсенал Киев.