Отборът на Твенте, с Николай Михайлов в състава си, постигна класически успех с 3:0 над Грьонинген в мач от мач от 27-я кръг на Ередивизие.

По този начин Михайлов и компания прекъснаха черната серия от три поредни загуби (Хееренвен – Твенте 2:1, Твенте – Аякс 0:2, Твенте – Витес 0:1).

Българският национал изкара пълни 90 минути на терена, като се отчете отлични спасявания. Същевременно, тимът имаше превъзходство по всички показатели.

Резултатът бе открит от Лерой Фер в 45-ата минута на мача.

В самия край на мача се случи една от най-любопитните ситуации. Вратарят на домакините бе изгонен, тъй като спря непозволено атака на Твенте. Главният рефер отсъди дузпа и вдигна директен червен картон на Марко Бизот. Последва светкавична смяна в Грьонинген, като в игра влезе вторият вратар на домакините Роберт Мааскант. В 80-ата минута наказателният удар бе изпълнен. Душан Тадич застана зад топката и направи 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Люк Кастаньо в 87-ата минута.

Така след този мач, Ники Михайлов и комапания се изкачиха на 5-то място с 47 точки, докато Грьонинген слезе на 12-ата позиция с 30 пункта.