Българският национален вратар Николай Михайлов претърпя изразителна загуба с 2:4 при домакинството си на Утрехт от 21-ия кръг в Ередивизи.

Гостите успяха да дръпнат с 2:0 още преди почивката, когато точни бяха Йенс Тоорнстра в 32-ата и Якоб Муленга от дузпа в 45-ата минути. Наказателният удар бе съпроводен и с директен червен картон за Расмус Бенгтсон, което остави Твенте в намален състав след почивката.

Въпреки това домакините намалиха в 56-ата чрез Душан Тадич, но десет по-късно Дейв Бултхюс нправи 3:1.

Тадич отново бе точен в 73-ата, този път от дузпа, но още в ответната атака Майк ван дер Хоорн оформи крайното 4:2 след асистенция на Тоорнстра.

В класирането Твенте заема 3-ото място с 42 точки, като изостава с 4 от лидера ПСВ Айндховен и само с 1 от втория Аякс.