Българският футболист Симеон Славчев изигра едно полувреме в Египет за своя нов тим Спортинг Лисабон при равенството 2:2 на „лъвовете“ в контрола срещу Ал-Итихад. Двубоят бе посветен на 100-годишния юбилей на местния отбор.

Мачът се игра на най-стария стадион в Африка, който е в град Александрия. Съоръжението е построено през 1929 година и независимо, че е било реконструирано, от съображения за сигурност на 20-хилядните му трибуни бяха допуснати само 4500 зрители.

Славчев започна титуляр и участва в първото полувреме, а на почивката беше сменен от Монтеро. В 42-ата минута пред бившия играч на Литекс се откри добра възможност, когато той опита акробатично да засече центрираната му от Мане топка във вратата, но без успех.

Жоао Марио откри за Спортинг в 6-ата минута, но домакините изравниха чрез Укри в 27-ата.

Нов аванс за португалците донесе японецът Танака в 82-ата минута, но както често се случва в юбилейни мачове – домакините изравниха в 95-ата минута за крайното 2:2.