Амкар загуби гостуването си на Амкар с 0:2 в мач от 24-ия кръг в руското първенство. Титуляр за тима от Перм започна Захари Сираков, като българинът записа пълни 90 минути.

Другите двама българи от Амкар – Мартин Кушев и Георги Пеев не попаднаха в групата за този двубой.

Гостите завършиха двубоя с двама души по-малко. Дмитрий Белоруков си изкара два жълти картона още през първото полувреме, като бе изгонен в 44-та минута. В 54-та минута пък Виталий Федорив също напусна терена за втори жълт и съотвено червен картон.

Двете попадения за домакините паднаха след почивката. За селекцията на Лучано Спалети резултата откри Александър Кержаков в 49-та минута. В 64-та Роман Широков от дузпа оформи крайното 2:0.

След успеха, Зенит продължава да заема убедително първото място във временното класиране с актив от 56 точки. Амкар пък е на 14-та позиция с 22.