Българският национал Николай Михайлов и неговият Твенте Еншаде постигнаха нова победа в холандското първенство. Шампионът се наложи с 3:1 като гост, а българинът пази цял мач за Твенте.

Ван Заанен откри за домакините от Вилем още в 15-ата минута, но възпитаниците на Мишел Прюдьом бързо овладяха ситуацията и съумяха да обърнат резултата изцяло в своя полза. Де Йонг върна едно попадение в 28-ата минута, а Дъглас даде преднина на Твенте няколко минути преди края на първата част. През второто полувреме падна още един гол, който бе дело отново на Де Йонг.

С тези три точки Твенте отново се завърна на лидерската позиция във временното класиране, изпреварвайки ПСВ Айндховен и Аякс. Тимът на Ники Михайлов има вече има актив от 25-точки, с една повече от втория и третия в подреждането. Днешния съперник на Твенте – Вилем II остава на последното място с една единствена спечелена точка след 11 кръга.