Интер се доближи на седем точки от първото място в италианското първенство по футбол, след като победи с 5:2 като домакин отбора на Парма. Шампионите имат актив от 23 точки, докато лидерът Милан е с 30 след равенството 1:1 срещу Сампдория в съботен мач от 14-ия кръг на Серия "А".

Ернан Креспо даде преднина на Парма още в четвъртата минута, но сръбският ветеран Деян Станкович обърна резултата с два гола в две атаки след по-малко от четвърт час игра.

Естебан Камбиасо беше точен за 3:1 в 22-та минута, но Парма успя да върне един гол до почивката отново чрез Креспо.

Второто полувреме започна по-спокойно, а в 72-та минута на терена влезе българският национал Валери Божинов, който замени Себастиан Джовинко.

Това не помогна на гостите и Интер стигна до нови два гола, като първо точен беше Тиаго Мота, а 15 минути преди края Станкович оформи своя хеттрик за крайното 5:2.