Стефано Кунчев и Димитър Петков играха цял мач за Атлантас при равенството 1:1 срещу Ритерай в мач от 19-ия кръг на литовското първенство по футбол, а точката остави тима на българите извън зоната на изпадащите.

Кунчев получи гол от дузпа в 57-та минута, изпълнена от голмайстора на домакините Теремас Мофи, а Дарвидас Шернас се разписа за Атлантас в последната минута на първото полувреме.

Двамата българи пък се задържаха на терена през всичките 90 минути и помогнаха на отбора им да спечели 16-та си точка в първенството. Атлантас има една повече от изпадащия Стумбрас Каунас, който миналата година игра в Лига Европа.

Ритерай, който игра през този сезон във втория по сила клубен международен турнир, удържа равенството след повече от 20 минути с човек по-малко. Точката пък остави тима на трето място в класирането./БТА