Походът на Станимир Стоилов и Астана в първенството на Казахстан продължава. Тимът на българският специалист победи трудно с 3:2 като гост Ордабаси с 10 човека в двубой от 24-ия кръг на първенството в шампионския плейоф.

Астана остана с човек по-малко, след като в 65-ата минута при 2:2 защитникът Ахметов беше изгонен с директен червен картон.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута с гол на Тунгушбаев, но Астана обърна резултата с попадения на Мужиков в 31-ата минута и Кабананга в 56-ата минута.

Домакините съумяха да изравнят с гол на Юнузович в 62-ата минута, но в края Нузербаев донесе успеха на Астана.

След този успех тимът на Стоилов е на първо място с 28 точки, втори е Кайрат с 26, а трети Актобе със същия точков актив.