Ювентус се върна на победния път, след като спечели с 4:1 като домакин срещу Рома в мач от шестия кръг на Серия А.

„Бианконерите“ поведоха с 1:0 в 11-та минута, когато Андреа Пирло стреля от фаул, като прокара топката под стената изградена от футболисти на Рома и прати топката във вратата на Стекеленбург.

Кастан блокира с ръце удар на Маркизио и съдията свири дузпа за Ювентус. Наказателният удар бе реализиран от Артуро Видал в 16-та минута.

Три минути по-късно Мартри се възползва от добър пас на Видал, след което преодоля Стекеленбург и направи резултата 3:0.

Матия Дестро спечели дузпа за Рома в 68-та минута, след като бе фаулиран от Бонучи. Точен от бялата точка за „вълците“ бе Освалдо в 69-та минута.

В първата минута на добавеното време на срещата Ювентус стигна до четвърти гол, когато Бардзали подаде към Джовинко, който преодоля Стекелнбург и на празна врата вкара за 4:1.

Ювентус остава начело в Серия А с 16 точки, а Рома заема седма позиция във временното класиране с 8 точки.

Juventus 4-1 AS Roma footyroom.com by Futbol2101