Отборът на Сасуоло постигна минимална победа над Фиорентина в мач от италианската Серия А. Домакините се наложиха с 2:1 и удариха по амбициите на тима от Флоренция за местата даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Домакините изковаха своя успех в продължението на срещата, когато вкараха своя втори гол в мача. Резултатът в двубоя бе открит от Хамед Траоре още в 19-ата минута, а две преди края на редовното време Артур Кабрал изравни. В крайна сметка трите точки за Сасуоло осигури Грегори Дефрел.

В заключителните десет минути от срещата гостите от Фиорентина играха с човек по-малко, след като Джакомо Бонавентура си изкара два жълти картона само в рамките на няколко секунди.

След днешното поражение „виолетовите” остават на седмата позиция във временното класиране, докато тимът на Сасуоло се изкачи до десетото място в таблицата.