Палермо се наложи много убедително с 3:1 над Рома в дерби от 14-я кръг на Серия А. Успехът изкачи Палермо до шеста позиция с 23 точки, на една повече от вече седмия Рома.

Фабрицио Миколи, Йосип Иличич и Антонио Ночерино се разписаха във вратата на гостите, а чак в края на двубоя Франческо Тоти реализира почетен гол за „вълците”. Победа можеше да прати Рома на трета позиция в подреждането, но вместо това тимът се свлече надолу.

Студът в останалата част на Италия изобщо не притесняваше Палермо и Рома, които играха при 22 градуса на „Барбера”.

Без доста от титулярите си, Рома изпитваше сериозни трудности да застраши своите домакини. Фабрицио Миколи откри резултата в 20-та минута, за да даде аванс на Палермо преди почивката.

За по-малко от пет минути през второто полувреме, между 61-та и 65-та минути, първо Иличич, а след това и Ночерино, наказаха разсеяната защита на Рома, и отбелязаха още две попадения, за да обезсмислят финалния половин час от мача.

Чак в края на двубоя Тоти отбеляза първия си гол от игра от месец май насам, след неуспешна изкуствена засада на домакините, и намали за крайното 3:1.