Отборът на Лацио спечели срещу Удинезе с 1:0 след продължения на осминафилите на турнира за Купата на Италия и изстрада мястото си сред 8-те най-добри отбори в турнира. Единственото попадение за тима от Рим бе дело на национала Чиро Имобиле в 106-а минута.

Gulliver/GettyImages
92 снимки

Първото полувреме двата отбора играха много внимателно, а първата опасна възможност бе за Удинезе, но Исаак Съксес получи топката в опасна близост, но в последния момент бе блокиран от защитник на домакините.

В 59-ата минута отново Съксес стреля, но ударът не бе проблем за вратаря Пепе Рейна.

Лацио се активизира към края на мача. Чиро Имобиле направи пропуск със слаб удар в 87-ата минута, като след това и добавката на Раул Моро бе блокирана.

Така се стигна до 106-ата минута, в която Имобиле получи топката на границата на наказателното поле, нахлу в него и елегантно прехвърли вратаря за крайното 1:0. До края на мача не бе отсъдена дузпа за Лацио за игра с ръка на Жан-Виктор Макенго с ръка в наказателното поле.

По този начин столичани си осигуриха сблъсък с Милан на 1/4-финалите в турнира.