Отборът на Рома се наложи трудно с 2:1 като гост на Емполи в последен мач от 6-ия кръг в Серия А. Така тимът на Жозе Моуриньо се завърна на победния път след пораженията от 0:4 от Удинезе в Италия и Лудогорец в Лига Европа.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Пауло Дибала откри за гостите още в 13-ата минута, но две преди почивката домакините изравниха чрез Филипо Бандинели. През втората част „вълците” успяха да изстръгнат трите точки благодарение на Тами Ейбрахам, който вкара победния гол за гостите в 71-ата минута.

Малко по-късно Рома пропусна да възможността да увеличи преднината си, след като стигна до дузпа, но тя бе пропиляна от Пелегрини. Три минути преди края на редовното време домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Акпа.

С успеха си Рома се изкачи на 5-то място във временното класиране, докато Емполи е на две точки над зоната на изпадащите.