Ювентус и Торино завършиха наравно 1:1 в „Дерби дела Моле”. Срещата на „Алианц Стейдиъм” беше от 26-ия кръг на Серия А. Матайс де Лихт откри резултата в 12-ата минута, а малко след час игра Андреа Белоти изравни.

Двата тима изиграха двуостър мач, в който изпуснаха по няколко добри положение. Доста под нивото си се представи новата звезда на „бианконерите” Душан Влахович, който бе незабележим.

След тази среща Юве продължава да е 4-и с 47 точки, докато „биковете” са 10-и с 33 точки.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Двубоят изненадващо започна по-добре за гостите. В 8-ата минута пред Белоти се откри отличен шанс след пас на Синго, но пропусна да засече подаването му. Три минути по-късно "бианконерите" отговориха с отлична контраатака. Локатели изведе Рабио отляво, който напредна и потърси далечния ъгъл, но топката мина опасно покрай вратата.

В 13-ата минута Юве излезе напред в резултата. Домакините получиха право да изпълнят корнер. Куадрадо центрира остро на далечна греда, където Де Лихт надскочи Войвода и с глава прониза вратата за 1:0.

Малко след това Куадрадо опита да се разпише от пряк свободен удар, но топката мина опасно покрай вратата. Високото темпо на игра продължи. В 23-ата минута домакините имаха нов панс да увеличат аванса си. Първоначално Мората стреля силно от границата на наказателното поле, а Милинкович-Савич успя да избие. Топката отново се озова в испанеца, който отправи нов удар, но този път стражът улови.

В добавеното време на първата част Белоти отправи удар с глава след центриране от корнер, но стреля покрай вратата.

Втората част започна по подобие на първата. В 50-ата минута Войвода проби отляво и пусна към Мандрагора на границата на наказателното поле. Халфът отправи техничен удар, но Шчесни се намеси блестящо и изби в корнер. В 53-ата минута Дибала получи контузия и беше заменен от МакКени. Именно пред американеца се откри отличен шанс за гол малко след това, но ударът му беше блокиран.

В 62-ата минута Торино изравни. Брекало проби отляво, справи се с Куадрадо до аутлинията и центрира в пеналта, където Белоти с удар от въздуха матира Шчесни за 1:1. Юве опита да реагира мигновено, като Влахович се озова на стрелкова позиция, но ударът му попадна право в Джиджи.

"Биковете" продължиха да играят по-добре и само три минути, след като изравниха, можеше да поведат. Брекало отново проби отлично отляво и с пета пусна към Мандрагора, който потърси далечния ъгъл, но след рикошет топката мина опасно покрай вратата.

Ювентус – Торино 1:1

1:0 Матайс де Лихт (13)

1:1 Андреа Белоти (62)

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Алекс Сандро, Де Лихт, Пелегрини (46 - Де Шилио), Рабио, Локатели (74 - Артур), Закария, Дибала (53 - МакКени), Мората, Влахович (74 - Кийн)

Треньор: Масимилиано Алегри

Торино: Милинкович-Савич, Бремер (89 - Бонджорно), Белоти (79 - Санабрия), Брекало (75 - Пяца), Джиджи, Лукич, Мандрагора, Побега, Родригес, Синго (79 - Ансалди), Войвода

Треньор: Иван Юрич

Съдия: Давиде Маса